VPN

VPN czyli, Wirtualna Sieć Prywatna pozawala na utworzenie bezpiecznego połączenia z inną siecią przez Internet. VPN może być wykorzystywane do dostępu do treści dostępnych tylko w określonej lokalizacji jak również do bezpiecznego korzystania z otwartych sieci bezprzewodowych.

Wirtualna Sieć Prywatna to rozwiązanie to firm ceniących sobie prywatność i bezpieczeństwo.

Propozycja skierowana jest przede wszystkim dla firm posiadanych odziały lub pracowników mobilnych. VPN pozwoli na bezpieczne połączenie z tajnymi zasobami firmy.

Połączenie odbywa się poprzez ruch w ramach sieci prywatnej pomiędzy klientami końcowymi za pośrednictwem publicznej sieci w taki sposób, że węzły tej sieci są przezroczyste dla przesyłanych w ten sposób pakietów. Można opcjonalnie kompresować lub szyfrować przesyłane dane w celu zapewnienia lepszej jakości lub większego poziomu bezpieczeństwa.

Bezpieczne połączenie VPN realizowane jest poprzez bramkę internetową z wykorzystaniem najnowocześniejszych. Tworzony jest wirtualny kanał szyfrowany pomiędzy oddziałami i cały ruch wewnętrzny kierowany jest właśnie tym połączeniem.

W przypadku użytkowników mobilnych, instalowany jest dodatkowe oprogramowanie a autoryzacja odbywa się za pomocą hasła, certyfikatu bądź karty dostępowej.

Nasi partnerzy: